Юридичні особи зобов’язані протягом трьох місяців розкрити інформацію про кінцевих бенефіціарів, починаючи з 11 липня поточного року.

Про затвердження положення про форму та зміст структури власності

11.07.2021 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України № 163 від 19.03.2021 «Про затвердження положення про форму та зміст структури власності».

Так, структурою власності юридичної особи є офіційний документ, який повинен бути наданий реєстратору з метою встановлення кінцевих бенефіціарних власників. Структура власності складається в довільній формі та являє собою схематичне зображення всіх осіб, які прямо чи опосередковано володіють юридичною особою самостійно або спільно з іншими особами.

В даному документі необхідно зазначити розмір (відсоток) участі кожного з власників, а також вказати всіх осіб, які незалежно від формального володіння мають можливість значного впливу на керівництво чи діяльність юридичної особи. Разом з цим, необхідно вказати опис здійснення та характер вирішального впливу кінцевого бенефіціара на діяльність юридичної особи.

Якщо з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань неможливо чітко встановити всі, передбачені законодавством, відомості про кінцевого бенефіціарного власника, до схематичного зображення необхідно долучити офіційні документи, якими підтверджується можливість здійснювати такий вирішальний вплив на діяльність юридичної особи.