Розмитнення «євроблях» за новими правилами

Розмитнення «євроблях»

15 червня 2021 року вводяться в дію ряд законів, що регулюють питання розмитнення транспортних засобів, ввезених на митну територію України, а саме:

  • Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України відносно стягування податків і зборів, інших обов’язкових платежів, об’єктом оподаткування якими є транспортні засоби»;
  • Закон України «Про внесення змін до Митного кодексу України відносно тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України».

Відповідно до вказаних нормативних актів, транспортні засоби з європейською реєстрацією, що були у використанні та старші за п’ять років, що були ввезені на митну територію України до кінця 2020 року, оподатковуються за пільговою ставкою ПДВ та акцизного податку.

За таким пільговим механізмом може бути розмитнений один транспортний засіб однієї категорії та одного власника. Пільговим оформленням можна скористатись протягом 180 календарних днів з дати набрання чинності вказаними законами. Разом з цим, учасники АТО/ООС будуть мати можливість скористатись пільговим розмитненням протягом 270 днів.

Під дію вищевказаних нормативних актів не підпадають транспортні засоби, у разі:

  • якщо такі транспортні засоби не відповідають екологічним нормам «ЄВРО-2» і вище;
  • якщо такі транспортні засоби мають походження з країни, визнаної державою-окупантом згідно із законом України та/або визнаної державою-агресором по відношенню до України згідно із законодавством або ввозяться з території такої держави-окупанта та/або з тимчасово окупованої території України, визначеної такою згідно із законом.