Наказ Мінфіну «Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності» опубліковано

Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності

Міністерством юстиції України 08 червня 2021 року зареєстровано наказ № 163 від 19.03.2021 «Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності» і опубліковано в газеті «Урядовий кур’єр». Наказ набирає чинності з 11.07.2021 року.

Відповідно до частини 4 Розділу Х Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» юридичні особи, зареєстровані до набрання чинності цим Законом, подають державному реєстратору інформацію про кінцевого бенефіціарного власника в обсязі, визначеному цим Законом, та структуру власності протягом трьох місяців з дня набрання чинності нормативно-правовим актом, яким буде затверджена форма та зміст структури власності.

Оновлення даних протягом трьох місяців

Отже, починаючи з 11 липня 2021 року по 10 жовтня 2021 включно, всім юридичним особам необхідно подати державному реєстратору відповідні документи та оновити в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відомості про кінцевих бенефіціарних власників.

Для оновлення вказаних даних в Єдиному державному реєстрі, реєстратору необхідно подати документи, визначені в статті 171 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».

Інформація про кінцевих бенефіціарних власників повинна містити також схематичне зображення структури власності юридичної особи. Зі зразками схематичної структури власності можна ознайомитись на сайті Міністерства фінансів України за посиланням.

Звільнення від сплати адміністративного збору

У випадку, якщо інформація про кінцевих бенефіціарних власників буде подана державному реєстратору протягом трьох місяців з дня набрання чинності наказом, тобто по 10.10.2021 року включно, адміністративний збір в такому випадку справлятись не буде.

Водночас, у випадку одночасного внесення інших змін про юридичну особу до відомостей Єдиного державного реєстру або закінчення тримісячного строку, адміністративний збір буде справлятись в розмірі, що перебачений Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».

Також необхідно зазначити, що оновлення відомостей про кінцевих бенефіціарних власників можливо як під час проведення окремої реєстраційної дії, так і при вчиненні інших реєстраційних дій, в процесі вчинення яких законодавством передбачено подання документів для зазначення відомостей про кінцевих бенефіціарних власників.