Надсилання постанов про штрафи за порушення ПДР за новою процедурою.

Штрафи за порушення ПДР

Президент України підписав Закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо виконаних постанов» № 1438-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 29 квітня 2021 року. Закон набув чинності 23 травня 2021 року.

Норми Кодексу України про адміністративні правопорушення, що діяли до моменту набуття чинності даним законом, зобов’язували надсилати оригінал постанови про притягнення до адміністративної відповідальності на пошту правопорушника, незалежно від сплати ним штрафу. Така ситуація доволі часто призводила до плутанини та, в деяких випадках, до повторної оплати штрафу.

Порядок оплати штрафів за новим законом.

Вказаним законом передбачено скасування необхідності надсилання постанов про адміністративне правопорушення ПДР при оплаті штрафу своєчасно. Так, постанова про накладення адміністративного стягнення вважається виконаною у випадку оплати штрафу в розмірі 50 % за порушення правил дорожнього руху, яке було зафіксоване в автоматичному режимі, а також за порушення правил стоянки/зупинки, паркування, що зафіксоване в режимі фото-відео зйомки, до моменту вручення такої постанови особі або до моменту отримання повідомлення про вручення або про відмову в її отриманні, або повернення поштового відправлення з позначкою про невручення, або протягом десяти днів з дня набрання постановою законної сили така постанова вважається виконаною.

За новими правилами, постанова про накладення адміністративного стягнення за порушення правил зупинки, стоянки, а також паркування, що зафіксоване в автоматичному режимі, буде також вважатись виконаною у разі оплати суми штрафу за повідомленням, що залишене уповноваженою посадовою особою на місці вчинення правопорушення на лобовому склі транспортного засобу, в тому числі, шляхом сплати 50 % розміру штрафу, протягом десяти днів з дня вчинення відповідного правопорушення.

У випадку, якщо постанова не була виконана шляхом оплати 50 % штрафу протягом 10 днів з дня її винесення, така постанова надсилається рекомендованим листом на адресу реєстрації особи-правопорушника.

Вказаний закон спрямований на врегулювання ситуації, що пов’язана з повторною сплатою штрафу водіями, а також на спрощення порядку оплати штрафів за порушення правил дорожнього руху.