Лібералізація трудових відносин по-новому.

Лібералізація трудових відносин

14 квітня 2021 року на засіданні Уряду було ухвалено рішення про підтримку проекту закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції трудових відносин.

Даний проект направлений на модернізацію та скасування надмірної бюрократизації трудових відносин в Україні. Законопроектом пропонується, зокрема, скасувати необхідність складання роботодавцем правил внутрішнього трудового розпорядку, графіків змінності та графіків відпусток. Так, сьогодні роботодавцями витрачається значна кількість часу та фінансових ресурсів для забезпечення складання та підтримання в належному та актуальному стані документації, яка в умовах сьогодення втратила свою необхідність і, зазвичай, є виключно формальністю. Оформлення таких документів пропонується зробити на розсуд роботодавця. Режим роботи на підприємстві, тривалість робочого часу та питання надання відпусток буде достатньо зафіксувати в трудовому договорі за згодою сторін.

Також, законопроектом визначається 12 підстав, наявність яких потребує обов’язкового укладення строкового трудового договору.

Крім цього, запропоновано:

  • зменшити кількість обов’язкових кадрових документів;
  • змінити механізм участі профспілок при розірванні трудового договору;осучаснити питання матеріальної відповідальності;
  • спростити процедуру укладення строкового трудового договору;
  • визначити порядок та форму надання роботодавцем інформації про умови трудового договору.

Фахівці юридичної фірми PI Law Firm вважають, що практична реалізація даного проекту позитивно вплине на діяльність бізнесу, сприятиме значному спрощенню його ведення та стимулюватиме роботодавців до легального оформлення трудових відносин, що зумовить підвищення рівня дотримання трудового законодавства.